Ana içeriğe atla

TARİH YAZILI SORULARINI HAZIRLARKEN YARARLANABİLECEĞİNİZ KAYNAKLAR

Tarih yazılı soruları
Tarih yazılı sorularını nasıl hazırlayabiliriz
Tarih yazılı sorularını hazırlarken hangi kaynaklardan yararlanabiliriz
Tarih yazılılarına nasıl hazırlanabilirim
Tarih öğretmenleri yazılı sorularını nereden alıyor
Bu yazımda sizlere tarih dersi yazılılarını hazırlarken mutlaka yararlandığım kaynaklardan söz edeceğim. Öğretmen
arkadaşlarımız bu kaynakları inceleyerek çok daha kolay ve kaliteli yazılı soruları hazırlayabilirler. Buradaki soruları kopyala yapıştır yöntemiyle kullanabileceğiniz gibi sizlerde benzer sorular hazırlayabilirsiniz. Öğrenci arkadaşlarımız da burada söz edeceğimiz kaynaklardaki soruları çözerek yazılılara hazırlanabilirler. 
TARİH DERSİ YAZILI SORULARI HAZIRLAMA REHBERİ
1- Yazılı sorularını hazırlarken mutlaka çıkmış ÖSYM sorularını inceleyin.

2-MEB tarafından hazırlanan kazanım kavrama testleri yazılı soruları hazırlarken yararlanabileceğimiz kaynaklardan birisidir.

3-Yazılı hazırlarken ogmmateryal sitesinde paylaşılan testler ve klasik soruları da kullanabilirsiniz. Burada yer alan sorular online şekilde hazırlanmasına rağmen pdf şeklinde de sorulara ulaşabiliyorsunuz.

4-Yazılı soruları hazırlarken ders kitaplarından, eski tarihli ders kitaplarından ve açık öğretim lisesi ders kitaplarından yararlanabilirsiniz. Bu kitaplardaki değerlendirme sorularını kullanabileceğiniz gibi konu içlerindeki soruları da kullanabilirsiniz.

5- Yazılı soruları hazırlarken sitemizde paylaştığımız Yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladığımız ders notlarından da yararlanabilirsiniz.

Sizlerde yazılı hazırlarken yararlandığınız kaynakları bizimle paylaş mısınız? Teşekkürler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GÜNCEL TARİH DERSİ SLAYTLARI ve TYT KURS SLAYTLARI

SLAYTLARIMIZI İNCELEMEDEN KARAR VERMEYİN. 2023 GÜNCEL   ÖRNEK SLAYTLARIMIZ SAYFANIN ALTINDADIR. % 100 YENİ DERS KİTAPLARI İLE UYUMLU YENİ MÜFREDATA UYGUN HARİTA+ GÖRSEL   + TEST  + ÖZET AKILLI TAHTA İLE % 100 UYUMLU OKUL İÇİN DERS SLAYTLARI (39 SLAYT ve  PDF)   TYT KURS SLAYTLARI (23 SLAYT ve PDF ) NOT: TYT KURS SLAYTLARI 2 FARKLI ŞEKİLDE HAZIRLANDI.  1. DOSYA ESKİ MÜFREDETA GÖRE KRONOLOJİK OLARAK HAZIRLANDI.  2. DOSYA GÜNCEL MÜFREDATA UYGUN OLARAK HAZIRLANDI. NASIL SATIN ALABİLİRİM? TOPLAM: 62 SLAYT /PDF =  300 TL Aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. ÖRNEK SLAYTLARIMIZI İNCELEMEDEN KARAR VERMEYİN TARİH 9 ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA TARİH 10 ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA TYT KURS ÖRNEK SUNU İNCELEK İÇİN TIKLA TARİH 11 ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA  T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA TÜRK KÜLTÜR VE MEDENİYET TARİHİ ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA

YERLEŞME VE DEVLETLEŞME SÜRECİNDE SELÇUKLU TÜRKİYESİ SLAYT

Bu sayfada sizler için hazırladığımız  tarih konu anlatım slaytlarına  yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır.Y erleşme ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiyesi sunu su hazırlanırken yeni ders kitabından yararlanılmıştır.  Bu   tarih sunuları   öğrenci

DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ KARŞISINDA OSMANLI SİYASETİ (1595-1774) SLAYT

Bu sayfada sizler için hazırladığımız  tarih konu anlatım slaytlarına  yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır.    DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ