Ana içeriğe atla

TARİH YAZILI SORULARINI HAZIRLARKEN YARARLANABİLECEĞİNİZ KAYNAKLAR

Tarih yazılı soruları
Tarih yazılı sorularını nasıl hazırlayabiliriz
Tarih yazılı sorularını hazırlarken hangi kaynaklardan yararlanabiliriz
Tarih yazılılarına nasıl hazırlanabilirim
Tarih öğretmenleri yazılı sorularını nereden alıyor
Bu yazımda sizlere tarih dersi yazılılarını hazırlarken mutlaka yararlandığım kaynaklardan söz edeceğim. Öğretmen
arkadaşlarımız bu kaynakları inceleyerek çok daha kolay ve kaliteli yazılı soruları hazırlayabilirler. Buradaki soruları kopyala yapıştır yöntemiyle kullanabileceğiniz gibi sizlerde benzer sorular hazırlayabilirsiniz. Öğrenci arkadaşlarımız da burada söz edeceğimiz kaynaklardaki soruları çözerek yazılılara hazırlanabilirler. 
TARİH DERSİ YAZILI SORULARI HAZIRLAMA REHBERİ
1- Yazılı sorularını hazırlarken mutlaka çıkmış ÖSYM sorularını inceleyin.

2-MEB tarafından hazırlanan kazanım kavrama testleri yazılı soruları hazırlarken yararlanabileceğimiz kaynaklardan birisidir.

3-Yazılı hazırlarken ogmmateryal sitesinde paylaşılan testler ve klasik soruları da kullanabilirsiniz. Burada yer alan sorular online şekilde hazırlanmasına rağmen pdf şeklinde de sorulara ulaşabiliyorsunuz.

4-Yazılı soruları hazırlarken ders kitaplarından, eski tarihli ders kitaplarından ve açık öğretim lisesi ders kitaplarından yararlanabilirsiniz. Bu kitaplardaki değerlendirme sorularını kullanabileceğiniz gibi konu içlerindeki soruları da kullanabilirsiniz.

5- Yazılı soruları hazırlarken sitemizde paylaştığımız Yeni ders kitaplarından yararlanarak hazırladığımız ders notlarından da yararlanabilirsiniz.

Sizlerde yazılı hazırlarken yararlandığınız kaynakları bizimle paylaş mısınız? Teşekkürler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GÜNCEL TARİH DERSİ SLAYTLARI

GÜNCEL,  YENİ HAZIRLANDI YENİ MÜFREDATA UYGUN MUTLAKA İNCELEYİN  TOPLAM: 39 SLAYT + 39 PDF DOSYASI SADECE 100 TL NASIL SATIN ALABİLİRİM? TOPLAM: (6 DERS ) 39 SLAYT + 39 PDF DOSYASI = SADECE 100 TL Aşağıdaki iletişim kanallarından bize ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. ÖRNEK SLAYTLARIMIZI İNCELEMEDEN KARAR VERMEYİN TARİH 9 1. ÜNİTE TARİH VE ZAMAN  TARİH 9 2. ÜNİTE İNSANLIĞIN İLK DÖNEMLERİ  TARİH 9 5. ÜNİTE İSLAM MEDENİYETİNİN DOĞUŞU TARİH 10 2. ÜNİTE BEYLİKTEN DEVLETE OSMANLI SİYASETİ (1302-1453) TARİH 10 4. ÜNİTE BEYLİKTEN DEVLETE OSMANLI MEDENİYETİ TARİH 10 7. ÜNİTE KLASİK ÇAĞDA OSMANLI TOPLUM DÜZENİ  TARİH 11 1. ÜNİTE DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ KARŞISINDA OSMANLI SİYASETİ TARİH 11 3. ÜNİTE ULUSLARARASI İLİŞKİLERDE DENGE STRATEJİSİ (1774-1914) TARİH 11 6. ÜNİTE XIX. VE XX YÜZYILDA DEĞİŞEN GÜNDELİK HAYAT İNKILAP TARİHİ 1. ÜNİTE 20. YY BAŞLARINDA OSMANLI DEVLETİ VE DÜNYA  İNKILAP TARİHİ 3. ÜNİTE ATATÜRKÇÜLÜK VE TÜRK İNKILABI İNKILAP TARİHİ 8. ÜNİTE 21. YY EŞİĞİNDE TÜRKİYE VE DÜNYA 

YERLEŞME VE DEVLETLEŞME SÜRECİNDE SELÇUKLU TÜRKİYESİ SLAYT

Bu sayfada sizler için hazırladığımız  tarih konu anlatım slaytlarına  yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır.Y erleşme ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiyesi sunu su hazırlanırken yeni ders kitabından yararlanılmıştır.  Bu   tarih sunuları   öğrenci

DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ KARŞISINDA OSMANLI SİYASETİ (1595-1774) SLAYT

Bu sayfada sizler için hazırladığımız  tarih konu anlatım slaytlarına  yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır.    DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ