Ana içeriğe atla

TYT TARİH- AYT TARİH GÜNCEL ÖZET PDF İNDİR (Bilgisarmal yayınları)

 

TYT ve AYT Tarih Ders Notları - Tarih Öğrenmenin En Kolay Yolu
Sitemizde TYT ve AYT tarih ders notlarını ücretsiz olarak indirebilir, tarih öğrenme yöntemleriyle sınava hazırlanabilirsiniz. Tarih dersini sevmeyenler için bile tarih öğrenmenin en kolay yolu sitemizde!

TYT Tarih Ders Notları
TYT tarih ders notlarımız, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Tarih dersinin temel kavramlarını, önemli olaylarını, kronolojisini ve haritalarını içeren ders notlarımızla TYT sınavına hazır olacaksınız. Ders notlarımızda yer alan test soruları ve çözümleriyle de bilginizi pekiştirebilirsiniz. TYT tarih ders notlarımızı sayfanın altındaki linkten indirebilirsiniz.

AYT Tarih Ders Notları
AYT tarih ders notlarımız, MEB müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Tarih dersinin ayrıntılı konularını, kaynaklarını, yorumlarını ve analizlerini içeren ders notlarımızla AYT sınavına hazır olacaksınız. Ders notlarımızda yer alan test soruları ve çözümleriyle de bilginizi pekiştirebilirsiniz. AYT tarih ders notlarımızı sayfanın altındaki linkten indirebilirsiniz.

Tarih Öğrenme Yöntemleri
Sitemizde ayrıca tarih öğrenme yöntemleriyle ilgili ipuçları, tavsiyeler ve videolar bulabilirsiniz. Tarih öğrenmenin en kolay yolu, tarihi anlamak, akılda tutmak ve yorumlamaktır. Bunun için size şu yöntemleri öneriyoruz:

Tarihi bir hikaye gibi okuyun. Tarihi kişileri, olayları ve süreçleri bir hikayenin kahramanları, sahneleri ve bölümleri gibi düşünün. Böylece tarihi daha ilgi çekici ve akıcı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Tarihi haritalarla görselleştirin. Tarihi olayların nerede, ne zaman ve nasıl gerçekleştiğini haritalar üzerinde görmek, tarihi daha iyi anlamanıza ve hatırlamanıza yardımcı olacaktır.
Tarihi soru-cevap şeklinde çalışın. Tarihi konuları okuduktan sonra kendinize veya arkadaşlarınıza sorular sorun. Soruların cevaplarını araştırın, tartışın ve karşılaştırın. Böylece tarihi daha derinlemesine öğrenebilir ve yorumlayabilirsiniz.
Sitemizdeki tarih öğrenme yöntemleriyle ilgili içeriklere [buradan] ulaşabilirsiniz.

Sitemizi takip edin
Sitemizi takip ederek en güncel TYT ve AYT tarih ders notlarına, test sorularına ve çözümlerine ulaşabilirsiniz. 

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun. Bilgi Sarmal Tarih Zümresi olarak hazırladığımız ders notlarımızı sizlerle paylaşıyoruz.  Tamamen mevcut müfredat kazanımlarına uygun, harita ve görsellerin bol kullanıldığı hem öğretmenin hem de öğrencinin işini kolaylaştırmayı amaçlayan bu notlar umarım amaca hizmet eder. Aşağıdaki linkten Bilgi Sarmal Yayınları tarafından hazırlanan güncel TYT- AYT TARİH GÜNCEL DERS NOTUNU indirebilirsiniz. Not: Bu pdf ders notları yayınevinin izni ile paylaşılmıştır. Ticari amaçla kullanmak ve içerikte değişiklik yaparak başka projelerde kullanmak yasaktır. İyi çalışmalar.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2023- 2024 GÜNCEL TARİH DERSİ SLAYTLARI ve TYT KURS SLAYTLARI

SAYFANIN ALTINDAKİ ÖRNEK SLAYTLARIMIZI İNCELEMEDEN KARAR VERMEYİN. BU SENE DEĞİŞEN 9, 10 VE ÖZELLİKLE 11. SINIF DERS KİTABINA GÖRE SLAYTLARIMIZI GÜNCELLEDİK % 100 YENİ DERS KİTAPLARI İLE UYUMLU YENİ MÜFREDATA UYGUN HARİTA+ GÖRSEL  + TEST + ÖZET AKILLI TAHTA İLE % 100 UYUMLU HER ÜNİTE SLAYTI 100 SAYFANIN ÜZERİNDE OKUL İÇİN DERS SLAYTLARI (39 SLAYT ve  PDF)   TYT KURS SLAYTLARI (23 SLAYT ve PDF ) NOT: TYT KURS SLAYTLARI 2 FARKLI ŞEKİLDE HAZIRLANDI.  1. DOSYA ESKİ MÜFREDETA GÖRE KRONOLOJİK OLARAK HAZIRLANDI.  2. DOSYA GÜNCEL MÜFREDATA UYGUN OLARAK HAZIRLANDI.   NASIL SATIN ALABİLİRİM? Tarih9, tarih10, tarih11, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi + TYT Kurs Slaytı SLAYT /PDF =  4 00 TL  WhatsApp / Telegram:  0505 659 58 85 ÖRNEK SLAYTLARIMIZI İNCELEMEDEN KARAR VERMEYİN TARİH 9 ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA TARİH 10 ÖRNEK SUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLA TYT KURS ÖRNEK SUNU İNCELEK İÇİN TIKLA TARİH 11 ÖR

11. SINIF TARİH 4. ÜNİTE | DEVRİMLER ÇAĞINDA DEĞİŞEN DEVLET-TOPLUM İLİŞKİLERİ | GÜNCEL TARİH DERSİ PDF İNDİR

  2022-2023 Eğitim Öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun. Bilgi Sarmal Tarih Zümresi olarak hazırladığımız ders notlarımızı sizlerle paylaşıyorum.  Tamamen mevcut müfredat kazanımlarına uygun, harita ve görsellerin bol kullanıldığı hem öğretmenin hem de öğrencinin işini kolaylaştırmayı amaçlayan bu notlar umarım amaca hizmet eder. Notların devamını sene içinde hazırladıkça paylaşmaya gayret edeceğiz. Aşağıdaki linkten Bilgi Sarmal Yayınları tarafından hazırlanan güncel 11. sınıf tarih dersi 4. Ünitesi olan DEVRİMLER ÇAĞINDA DEĞİŞEN DEVLET-TOPLUM İLİŞKİLERİ ünitesinin pdf ders notunu indirebilirsiniz.  Not: Bu pdf ders notları yayınevinin izni ile paylaşılmıştır. Ticari amaçla kullanmak ve içerikte değişiklik yaparak başka projelerde kullanmak yasaktır. İyi çalışmalar. DEVRİMLER ÇAĞINDA DEĞİŞEN DEVLET-TOPLUM İLİŞKİLERİ pdf indirmek için tıkla

DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ KARŞISINDA OSMANLI SİYASETİ (1595-1774) SLAYT

Bu sayfada sizler için hazırladığımız  tarih konu anlatım slaytlarına  yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır.    DEĞİŞEN DÜNYA DENGELERİ