Pazar

BEYLİKTEN DEVLETE OSMANLI MEDENİYETİ 3. BÖLÜM SLAYT


Bu sayfada sizler için hazırladığımız tarih konu anlatım slaytlarına yer verdik.Slaytlar yeni müfredata uygun olarak hazırlanmıştır. BEYLİKTEN DEVLETE OSMANLI MEDENİYETİ sunusu hazırlanırken yeni ders kitabından yararlanılmıştır. Bu tarih sunuları öğrenci arkadaşlarımızı tarih derslerine ve ayt tarihtyt tarih sınavlarına hazırlamak için oluşturulmuştur. 
Öğretmen arkadaşlarımız da bu sunuları etkileşimli tahtadan açarak okul derslerinde, destekleme ve yetiştirme kurslarında kullanabilirler. İyi çalışmalar.


OSMANLI’DA SÖZLÜ VE YAZILI KÜLTÜR - 
TARİH 10  4. ÜNİTE BEYLİKTEN DEVLETE OSMANLI MEDENİYETİ  3. BÖLÜM 


İÇİNDEKİLER

OSMANLI’DA SÖZLÜ VE YAZILI KÜLT ÜRÜN TOPLUM HAYATINA ETKİLERİ
II. MURAD DÖNEMİ’NDEKİ KÜLTÜREL GELİŞMELER
ŞAİR SULTANLAR
Fatih Sultan Mehmet (Avnî)
II. Bayezid (Adlî)
Yavuz Sultan Selim (Selimi)
Kanuni Sultan Süleyman (Muhibbî)


NOT:  Bu ünitenin devamını oluşturan sunuları www.tarihkursu/konu anlatım slaytları bölümünden indirebilirsiniz.


Daha fazlası için bizi takip edin

2 yorum:

  1. Temel Yeterlilik Testi’nde karşımıza geldiği için TYT Tarih Konuları çok detaya inen sorulardan oluşmuyor, bu yüzden ince hesaplara girmeden basit anlamda değerlendirmelisiniz. TYT Tarih Konu Dağılımı ve TYT Tarih Konuları’nı bu şekilde anlatmamız mümkün. Şimdi sorulara geçelim.

    YanıtlayınSil
  2. Öncelikle değerlendirmeniz için teşekkürler. Bu slaytları daha çok öğretmenlerimiz derslerde kitabı hiç kullanmadan rahatça derslerini anlatsınlar diye hazırladık. Ders kitapları sil baştan yazıldığı için hiçbir şeyi atlamak istemedik. Eğer ders kitapları değişmezse ilerleyen dönemlerde slaytları sadeleştirmeyi planlıyoruz.

    YanıtlayınSil

EN SON PAYLAŞILAN YAYIN

OSMANLI'YI KAHVEHANELER Mİ BİTİRDİ?